Sulihírek

Varázslatos nap

Írta: Keresztesi Ildikó on .

Varázslatos nap

 

  • A gyermeki lélek akkor gazdagodik, ha állandó impulzust kap.

            Április 11-e számos rendezvénnyel járult hozzá, hogy tanulóink új élményekkel, ismeretekkel térjenek haza, és emberségből is ízelítőt kapjanak. A délelőtt ,, A Magyar Költészet Napja´´ jegyében zajlott. Köszönet Czibula Zsuzsanna tanító néninek a jó szervezésért és a 8. és 9. évfolyam tanulóinak a színvonalas közreműködésért.

 

Április 11. - A Magyar Költészet Napja

 

,,..dolgozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes.´´

                                                                                                                       (József Attila)

 

A magyar költészet napját 1964 óta József Attila születésnapján, április 11-én ünneplik. Ebből az alkalomból iskolánk tanulói versekkel és prezentációval tisztelegtek a huszadik századi magyar líra kiemelkedő egyénisége előtt.

 

,,Minden, ami költészetünkben addig volt, beleolvadt József Attilába; minden, ami azóta van, vele kezdődik ´´ - vallja róla László Zoltán.

 

Hát ne feledjük József Attila költészetét se ezen a napon se más napokon! Ne feledjük, hogy a költészet maga az élet, olvassuk, szeressük az év minden egyes napján, mert azalatt, míg verset olvasunk, vagy hallgatunk, egy pillnatra minden más megáll...!

 

József Attila utolsó verse szinte a búcsúzás hangján szólal meg:

,, Íme, hát megleltem hazámat,

   a földet, ahol nevemet

   hibátlanul írják fölébem,

   ha eltemet, ki eltemet... ´´

 

,, Szép a tavasz és szép a nyár is,

de szebb az ősz s legszebb a tél

annak, ki tűzhelyet, családot,

már végképp másoknak remél. ´´

 

                                                                                                                                                                                                                                                       Mgr. Czibula Zsuzsanna

 

 

  • A délelőtt folyamán zajlott a gyűjtés a rákos betegek megsegítésére. ,,A nárciszok napja´´ alkalmából 405 eurót gyűjtött az iskola és az óvoda. Köszönetet mondunk minden együttérző adakozónak.

 

  • Délután a Diákparlament szervezésében ,,Húsvétváró ´´ címmel kézműves foglalkozást tartottunk a gyermekek, pedagógusok, szülők és nagyszülők részére. Az ügyes kezek készítette tojások, nyuszik, bárányok bájos díszei lesznek a húsvéti ünnepi asztlanak.

 

      Köszönet a szervezőknek (Szarka Beáta, Varga Andrea)

      A foglalkozást vezetőknek (Čaprda Erzsébet, Darázs Andrea, Schimek Tamara Iványi  Ilona)

     

Ezúton kívánunk kellemes húsvéti ünnepeket mindazoknak, akik figyelemmel kísérik az iskola munkáját.

 

  • Költészettel kezdtük, mesével zártuk a napot. 19:00 órától másnap reggel 8:00 óráig tartott a 4. évfolyam részére ,,Andersen éjszakája´´

A kiállítás, a mesevetélkedő, a rémsztori és az esti mese elnyerte a tetszését  minden negyedikesnek. Anersen éjszakáját Keresztesi Ildikó tanító néni varázsolta iskolánkba.

 

      Gratulálok a varázslatos naphoz!

                                                                Köszönettel: Mátyus Rózsa

                                                                                        igazgató néni